Jdi na obsah Jdi na menu
 


První obrany na mateřské...:-)

V sobotu jsme dorazily na cvičák na obrany, ty bohužel byly přehozené na neděli, takže jsme si aspoň v klidnu vyrazily na plac na poslušnost. Méďa měla velikou radost, že se jí zase naplno věnuji, protože v posledních týdnech bylo její úlohou hlavně doprovázet kočárek, byť na dlouhých procházkách. (Naše malá Markétka spí jen když kočárek jede, takže poctivě dvě hodiny capeme po parcích, jak se zastavíme, začíná se mímo vrtět a vrčet...:-) Dokonce jsem jako správná matka - kynoložka zavedla povel "kočárek", na který se Méďa přiřadí vlevo ke kočárku.  ...ale zpátky na cvičák. Poslušnost šla Méďě celkem dobře, udělala všechny základní cviky s nepřesnotmi, včetně aportů, jen se trochu projevila její menší "kondice" a těžší zadeček, když se šplhala na áčko z druhé strany...Tam skočila jak srna brna, zpátky se objevila hlava, pacičky, pak se ozvalo zaškrábání...a pes se svezl zase zpátky.:-) Ale po domotivování ze strany paničky i toto zvládla.  

ipov-aport.jpg

V neděli jsme byly s Meggie po dlouhé době na obranách, obě jsme si to užily a byla i legrace, neb mléko se mi vrazilo i do hlavy a některé povely a cviky mi jaksi vypadly...třeba přiřazení se k figurantovi na boční doprovod nebylo úplně napoprvé, protože jsem se málem zařadila na druhou stranu...:-)))

Dobrá zpráva je, že co Médě šlo kdysi, jde jí pořád (a co nešlo, samo se nezlepšilo:-))). Hlavní je, že jí neopustila chuť a radost z obran. 

Více fotek  zde

uvod.jpg
e.jpg

dsc_0042.jpg

obarny1.jpg